MOMO

MoMo – projekt Ani Ołdak, wokalistki o niezwykłym głosie i charyzmie. Niesamowity głos Ani Ołdak został doceniony w bardzo unikalnej formie –  w 2015 roku została pierwszym polskim głosem Google. 

Pierwsza płyta zespołu MoMo ukazała się w 2013 r. i określona została jako skuteczne przełamywanie popowych schematów. Zespół został wówczas zaproszony na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu do koncertu SuperPremier, zagrał też wiele koncertów m.in. jako support T.Love.

W tym okresie Ania utworzyła dodatkowy projekt NeoMoMo (talk -show przeplatany występami muzycznymi), w którym wystąpiła Mela Koteluk, Marika i Dawid Podsiadło.

W ostatnich latach Ania miała na koncie także współpracę jako wokalistka (głos wspomagający) projektu „Zbigniew Wodecki Mitch & Mitch”, z którym zagrała kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce.

1 lutego 2019 r. MoMo wydała nakładem Agory album „Różowy / Niebieski”, w którym z z nostalgią nawiązuje do estetyki lat 90-tych. Nie bez powodu płytę dedykuje Edycie Bartosiewicz, a w muzycznej podróży przez meandry życiowych doświadczeń wspiera ją Pablopavo. RÓŻOWY/NIEBIESKI to płyta dla dojrzałych, którzy tęsknią za analogowym brzmieniem. Atmosfera homerecording będzie gratką dla wymagających słuchaczy, którzy od muzyki oczekują czegoś więcej, niż chwilowej rozrywki. Na album składa się 10 utworów tworzących spójną całość. W warstwie tekstowej MoMo podejmuje próbę zdefiniowania relacji międzyludzkich i wyciągnięcia wniosków z własnych doświadczeń.

Artystka do współpracy zaprosiła swoich przyjaciół. Za teksty i kompozycję odpowiedzialny jest Igor Spolski, natomiast Tomek Waldowski podjął się produkcji. Równie ważnym aspektem projektu jest warstwa wizualna. Płycie towarzyszą utrzymane w spójne estetyce teledyski Alana Kępskiego, zdjęcia Weroniki Ławniczak oraz opieka graficzna Łukasza Aksamita. Ania Momo Ołdak przy wsparciu przyjaciół stworzyła dojrzałą, pełną refleksji płytę, a jej ciepły wokal ozdabia klasyczne wydawnictwo, bogate w czarno białe zdjęcia i teksty utworów. 

Pierwszy singiel „Różowy/Niebieski” z gościnnym udziałem Pablopavo zaprezentowany został słuchaczom radiowej Trójki i od razu zagościł na Liście Przebojów. Album zyskał bardzo dobre recenzje oraz publikacje w wielu prestiżowych magazynach (m.in. w Polityce, Vogue, Glamour, Twoim Stylu) oraz wielu portalach muzycznych.

Singiel zapowiadający płytę z marca 2018 „Różowy/niebieski”

Najnowszy singiel „Zajmij się mną”

Recenzje płyty „Różowy / Niebieski” :

„Ania śpiewa tak, że nawet proste opowieści o dziewczynach i chłopakach nabierają jakiegoś nowego sensu i dramatyzmu (…) – niepowtarzalna, bardzo osobista ekspresja wokalistki MoMo.” 

Mirosław Pęczak „Polityka”

„Nie będę ukrywał, że albumem jestem po prostu zachwycony. To czołowa liga, przywodząca na myśl twórczość legend funku, rock n’ rolla, bigbitu i electropopu (…) Różowy / Niebieski to album kompletny, spójny, inteligentny, zróżnicowany na tyle, byśmy ciągle czekali na więcej, ale zwarty wystarczająco, by nie wybić nas z rytmu. W dobie taśmowego wypuszczania muzycznego fast-foodu, przygotowanego ze smacznych, ale tylko półproduktów, dostajemy dziewięć przemyślanych, szanujących słuchacza utworów. Jakość nad ilość, retro nad trendy – takiej muzyki chcę słuchać jak najwięcej.”

Jakub Kopaniecki „All about music”

Pierwsza płyta MOMO pojawiła się na rynku muzycznym w 2013 roku. Promowały ją poniższe single:

„Od dzisiaj”

„Milczymy”

Mela Koteluk w projekcie MeoMomo:

biuro@kurpiszimpresariat.pl

+48 601 418 790