ANA ANDRZEJEWSKA

Description

wokalistka o niezwykłym, aksamitnym głosie.

Mistrzyni klimatu i subtelnej interpretacji szykuje się do fonograficznego debiutu.

Od najmłodszych lat występuje na scenie. Przez wiele lat jej wielką miłością muzyczną był jazz.. Zajęła 3. miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2008) i 2. miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2009). Zdobyła również GRAND PRIX na Ogólnopolskim festiwalu „Sing Jazz, Blues” i nagrodę Jazzowej Róży w Białymstoku (2008). Jest także laureatką GRAND PRIX na Ogólnopolskim Festiwalu Dobrej Piosenki imienia Kaliny Jędrusik w Częstochowie (2008) gdzie została nazwana przez Magde Umer „nadzieją polskiej muzyki”. W sierpniu 2013 roku odbyła trasę na Ukrainie z Frank Parker Project między innymi na festiwalu Art Jazz Cooperation. W 2014 roku ukończyła Akademię Muzyczną Katowicach na prestiżowym Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Szerszej publiczności dała się poznać w 2015 roku w 6. edycji popularnego programu typu talent show „The Voice of Poland”, gdzie występowała w drużynie Edyty Górniak, zdobyła 3 miejsce, a także Mikrofon Radia Zet, który był nagrodą publiczności za najlepsze wykonanie.

Po programie The VOP długo szukała swojego sposobu na muzykę.

W 2017 roku koncertowała podczas gali URODZIN RADIA RMF MAXXX w Częstochowie, Warszawie, Poznaniu i Szczecinie.

W maju 2018 roku zwyciężyła w konkursie wokalnym, ogłoszonym przez Kayah i Grzegorza Hyżego, na nowa wersję utworu PODATEK OD Miłości.

W tej chwili pracuje nad własnym, debiutanckim materiałem.

Z jednym z nowych utworów STUCK IN LOVE udało się jej właśnie dostać bezpośrednią przepustkę do półfinału programu Mam Talent (2019).

Jest to zapowiedź pierwszego albumu Any, który ukaże się niebawem.

Po programie The VOP długo szukała swojego głosu.

Teraz najczęściej udziela się na swoim kanale YT, gdzie regularnie publikuje swoje interpretacje polskich piosenek i swoje własne kompozycje.

Jej droga muzyczna nieustannie ewoluuje, choć, jak sama mówi, teraz po raz pierwszy jest w stu procentach pewna kierunku, w którym zmierza.

Details
  • Date: 25 stycznia 2020
  • Categories: Artyści
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube