Echo

ECHO to nowa konstelacja muzyczna na polskiej scenie. Powstała w wyniku spotkania Zofii Nowakowskiej, doświadczonej wokalistki o ogromnym dorobku scenicznym, z producentem muzycznym działającym pod pseudonimem David Nox.

Zosia Nowakowska rozpoczynała swoją karierę muzyczną jako nastolatka w teatrze muzycznym Studio Buffo, gdy w 2004 roku wcieliła się w rolę Julii w musicalu „Romeo i Julia”.

W ten sposób zaczęła się jej trwająca do dziś musicalowa przygoda. Od kilku lat występuje w Teatrze Roma, gdzie grała główne role w musicalach: „Mamma mia”, „Piloci”. W najnowszej produkcji Romy – musicalu „Aida” można zobaczyć ją w roli Amneris.

Głos Zofii można usłyszeć również w różnych projektach muzycznych na scenach całej Polski (m. in. na koncertach Piotra Rubika i Jacka Cygana), a także na ekranach kin. Ostatnio w polskiej adaptacji nowej wersji Króla Lwa – dorosła Nala śpiewała właśnie jej głosem.

Spotkanie Zosi z producentem zaowocowało powstaniem nowego projektu muzycznego – ECHO. Artyści stworzyli razem kilkanaście utworów, inspirowanych klimatem retro i nostalgicznym, nieco „brudnym” brzmieniem, jednocześnie czerpiąc ze współczesnych, elektronicznych nurtów. Większość tych kompozycji trafi na ich pierwszy album.
Większość tekstów do piosenek napisała Patrycja Kosiarkiewicz, która w mistrzowski sposób oddała klimat powstały podczas spotkań Zosi i NoXa – klimat przesycony melancholią, refleksją, ale też pełen emocji i energii. Na płycie można także usłyszeć bardzo emocjonalny tekst autorstwa Renaty Przemyk oraz piosenkę do słów Piotra Bukartyka.

 Z początkiem 2020 roku ukazał się pierwszy singiel i teledysk ECHO pod tytułem: „Zawołaj”, utwór, który spotkał się z ciepłym przyjęciem odbiorców. Dalsze kroki wstrzymała na kilka miesięcy pandemia, ale udało się z końcem ubiegłego roku zarejestrować cały materiał muzyczny, którego kolejne odsłony będziemy prezentować w nadchodzących miesiącach.

26,02 będzie miała miejsce premiera drugiego singla i teledysku ECHO pt. „Dejavu”.
Ta melodyjna, utrzymana w klimacie retro piosenka z tekstem Piotra Bukartyka, w refleksyjny sposób opisuje otaczającą nas rzeczywistość. Z perspektywy młodej, świadomej kobiety komentuje bieżące wydarzenia w Polsce.

Premiera albumu Echo planowana jest na maj 2021 roku.

biuro@kurpiszimpresariat.pl

+48 601 418 790